KLIMATIZÁCIA, VYKÚPENIE Z PEKLA ČI PRAVIDELNÉ NACHLADNUTIE? (Časť druhá)

                Častým problémom pri prevádzkovaní klimatizácie býva to, že prídeme domov či do kancelárie ktorá je v teplom počasí vyhriata na vysokú teplotu. Prvé čo nám napadne je, že pustíme klímu naplno, aby sa v tej miestnosti dalo vydržať. A problém je na svete!
                Teplo v prostredí ktoré chceme odstrániť klímou sa neukrýva len vo vzduchu, teplé sú aj steny a nábytok. Tie vyžarujú teplo podobným spôsobom ako svieti žiarovka. Vtedy prichádza ten známy pocit, cítim že vzduch je studený ale je mi stále teplo. Ideálnym riešením tejto situácie je používať časovač, prípade ovládanie pomocou WiFi a smartfónu. Klíma začne jednoducho chladiť napríklad hodinu pred tým než prídem domov či do kancelárie. Tým odstránime studený prúd vzduchu z dôvodu teplých stien a nábytku.
                Ďalším dôležitým prvkom ktorý ovplyvňuje naše zdravie je vlhkosť. Pri vysokej vlhkosti sa v miestnosti môžu začať tvoriť plesne, čo má negatívny vplyv na naše zdravie. Okrem plesní sa pri vysokej vlhkosti dobre darí aj roztočom v textíliách a sú zvýšené aj príznaky alergie. Vzduch veľmi účinne ovlhčíme klimatizáciou. Pozor, ak však vlhkosť klesne na nízke hodnoty prináša to ďalšie problémy. Suché pery a sliznice, problémy s dýchaním a zníženie imunity. Preto je potrebné, a to aj v prípade že doma nemáme klimatizáciu, pravidelne vetrať. Avšak na veľmi krátky čas a najlepšie je spraviť prievan medzi miestnosťami.
                Okrem chladenia môže klimatizácia aj lacno vykurovať. Samozrejme nenahradí podlahové vykurovanie či radiátory. No menšie tepelné výkyvy zvládne klíma v automatickom režime dokonale. Máme istotu že neprechladneme a dokurujeme s efektivitou tepelného čerpadla.
V neposlednom rade nám klíma veľmi kvalitne filtruje vzduch. Odstraňuje prach, alergény, plesne, vírusy, baktérie a mikročastice. Okrem toho majú napríklad niektoré klimatizácie aj funkciu obohacovania vzduchu o vitamín C.
Všetky tieto a aj mnohé iné funkcie nájdete v našich zariadeniach značky Hisense. Preto, než sa necháte rýchlo odhovoriť od investície ktorá Vám môže zlepšiť pohodu počas leta, informujte sa u nás pomocou emailu, telefonátu či facebooku. Obrátiť sa môžete aj na našich partnerov, autorizované inštalatérske spoločnosti, ktorí Vám klímu aj prídu namontovať.